KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15758827

nr 1575 8827

Thomas Prytz

(1944-2020), Sverige

Blandteknik/collage, Ej signerad, "ljus och skugga i mörkret", yttermått inklusive ram: 63x37

Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.

Utrop:

500 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 18:55:38

Thomas Prytz

Läs mer om Thomas Prytz